Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra…

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri këtë mbrëmje. Nga të dhënat e publikuara në faqet zyrtare, shihet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Klos, pranë qarkut Dibër. Rreth 18 kilometra larg Burrelit dhe 27 kilometra larg Tiranës.

Lekundja e fundit ka qenë me magnitudë 2.1 balle e shkallës Rihter.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.