“Habitet dhe Stresi” i shkruan Mark Markut pas dorëheqjes: “Truri qenka kokërr gruri…”

Një pjesë e demokratëve nuk e kanë kapërdirë dorëzimin e mandatit të deputetit nga Mark Marku dhe largimin nga strukturat e tjera të PD-së pas kritikave të forta për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryetarin Lulzim Basha.Mes kritikëve është edhe Arkimed Lushaj i njohur si “Stresi”, i cili ka replikuar në postimin e Mark Markut në Facebook duke u revoltuar, pasi sipas tij është dorëzuar përballë Ramës.

“Mirditoret qe njohim ne I nderuar Mark Marku Nuk Dorzohen kurre , ne kemi mbi 30 vjet me te mirat e Te keqijat e partise prap nuk dorezohemi Dhe do jemi gjithmone krenare per kauzen tone… Mirdita te besoj kurbini lezha por jo Te dorezohesh … kam pasur rrespekt Dhe kam per ju sepse jeni njeri I zgjuar por truri qenka met vertet sa nje kokerr gruri” shkruan “Stresi”.