Primaret në PD/ Entela Dvorani dhe Ledina Alolli zyrtarisht në garë për Korçën…

Ashtu sikundër korcablog.com e paralajmëroi disa ditë më parë, janë zyrtarizuar 3 emra që do të garojnë në primaret e PD, nga të cilat do të dalë kandidati zyrtar i demokratëve për zgjedhjet e 14 majit. Kështu, ka shpallur kandidaturën avokatja Entela Dvorani, Dekania e Fakultetit të Ekonomisë Ledina Alolli dhe mjeku i njohur Gjergji Gjata.

Entela Dvorani, me profesion avokate, gëzon respekt në qytetin juglindor dhe njihet per shperthimet me mesazhe të forta në protestat e thirrura nga Sali Berisha .

Pak orë nga mbyllja e afatit, ishte edhe ish-deputetja Ledina Alolli ,plotësoi formularin e kandidimit në degën lokale të PD. Dekania e Fakultetit të Ekonomisë është kandidatja e tretë që futet në garën për kandidatë për bashkinë e Korçës.

Kujtojmë që afati për dorëzimin e formularëve përfundoi dje në orën 20:00

I fundit kryebashkiak i djathtë ka qenë Robert Damo në vitet 2003-2007. Pritshmëritë për ta rimarrë bashkinë në zgjedhjet e 14 majit janë shtuar pas një qeverisje anemike të Bashkiakut Socialist Sotiraq Filo , ku Qyteti i Korçës ka përjetuar valën me të lartë të shpopullimit dhe të largimit masiv të të rrinjve.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.