Denoncimi i Berishës: “Sot nafta në Shqipëri po shitet 22 cent më shtrenjtë se në Gjermani” (Fotolajm)

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha dënuar rritjen e çmimit të naftës nga bordi i Edi Ramës.Berisha shkruan në Facebook se nafta sot u rrit në 252 lekë për litër ose 2.11 euro, çmim ky më i shtrenjtë edhe se në Gjermani ku 1 litër naftë sot kushton 188.9 euro. Çmimi i naftës në Gjermani 188.9 euro .Nafta në Shqipëri u shit sot 22 cent më shtrenjtë se në Gjermani. Çmimi i naftës në bursë është në rënie

Reagimi i Plotë:

Vazhdon vjedhja e qytetarëve nga bordet komuniste të Edvinit!
Çmimi i naftës në bursë ra sot me 8 dollarë, kurse bordi i Ramës sot rriti çmimin në 252 lek apo 2,11 euro kundrejt 188.9 € që u shit sot në Gjermani.

Pra, sot nafta në Shqipëri u shit 22 cent më shtrenjtë se në Gjermani.
Vjedhje e turpshme! #sb


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.