Mjeku Kujtim Shabani shpallet “Qytetar Nderi” i Korçës(Foto)

Titullin ja ka dorëzuar familjes se tij, kryetari i Këshillit Bashkiak, Erion Nexhipi në një ceremoni të zhvilluar në hollin e shërbimit të Urgjencës, në Spitalin Rajonal të Korçës atje ku mjeku Kujtim Shabani ka shërbyer për vite me radhë si shef i këtij shërbimi. Mjeku Shabani, ndërroi jetë një vit më parë në Radhimi të Vlorës, si rezultat i një ataku kardiak, në kohën kur ishte me pushime sëbashku me familjen. Ai prej shumë vitesh i ka shërbyer qytetarëve korçarë dhe jo vetëm duke trajtuar me profesionalizëm qindra e qindra qytetarë të juglindjes së vendit. Me vdekjen e Shabanit, Spitali i Korçës humbi një prej vlerave të mjekësisë, njeriun më human të bluzave të bardha.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.