E rëndë në Greqi/ 2 të rrinj shqiptarë dhunojnë të moshuarin dhe më pas i marrin 1340 euro

Dy të rinj shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke si autorë të dyshuar të një grabitjeje në një banesë në Halkidiki. Grabitja në banesën e të moshuarit 76-vjeçar ndodhi në orët e para të mëngjesit të së premtes. Dyshohet se dy autorët, 23 dhe 26 vjec hynë brenda nga dritarja dhe dhunuan të moshuarin duke i kërkuar 1340 euro. Ata i morën paratë dhe u zhdukën, shkruajnë mediat greke. Por arratia e tyre zgjati shumë pak dhe tani duhet të përballen me drejtësinë greke.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.