Tërmeti lëkund Greqinë/ Ja epiqëndra dhe sa ishte mangnitura…

Një tërmet me magnitudë 3.3 ka goditur në orën 22:36 të së martës në afërsi të Follorinës. Epiqendra e tërmetit, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, ishte 7 kilometra në perëndim të Amyntaio, shkruajnë mediat greke. Thellësia fokale e tërmetit ishte vetëm 4.5 kilometra dhe kjo ka bërë që pavarësisht magnitudës lëkundjet të ndjeheshin frikshëm.

Advertisement